Rekombinowany ludzki interferon-gamma (rHuIFN-gamma, P01579, 3458) Nr CAS: 106-06-1816; ChemWhat Kod: 1405254

Oficjalne imię i nazwisko Rekombinowany ludzki interferon-gamma (rHuIFN-gamma)
Sekwencja Sekwencja rekombinowanego ludzkiego interferonu-gamma
Sekwencja aminokwasów MQDPYVKEAE NLKKYFNAGH SDVADNGTLF LGILKNWKEE SDRKIMQSQI VSFYFKLFKN FKDDQSIQKS VETIKEDMNV KFFNSNKKKR DDFEKLTNYS VTDLNVQRKA IHELIQVMAE LSPAAKTGKR KRSQMLFRGR RASQ
Synonimy
Numer dostępowy P01579
Identyfikator genu 3458
Podsumowanie Interferon-gamma (IFN-gamma), znany również jako interferon typu II lub interferon odpornościowy, jest cytokiną wytwarzaną głównie przez limfocyty T i komórki NK. Białko nie wykazuje znaczącej homologii z IFN-beta lub różnymi białkami rodziny IFN-alfa. Dojrzałe IFN-gamma istnieją jako homodimery niekowalencyjnie połączone. Ludzki IFN-gamma jest wysoce specyficzny gatunkowo i jest biologicznie aktywny tylko w komórkach człowieka i naczelnych. IFN-gamma został pierwotnie scharakteryzowany na podstawie jego działania przeciwwirusowego. Białko wykazuje również działanie antyproliferacyjne, immunoregulacyjne i prozapalne, a zatem jest ważne w mechanizmach obronnych gospodarza. IFN-gamma indukuje produkcję cytokin, zwiększa ekspresję antygenów MHC klasy I i II, receptora Fc i cząsteczek adhezyjnych leukocytów. Moduluje funkcje efektorowe makrofagów, wpływa na przełączanie izotypów i wzmaga sekrecję immunoglobulin przez komórki B. IFN-gamma zwiększa również ekspansję komórek TH1 i może być wymagany do różnicowania komórek TH1.
Źródło
Waga molekularna Około 16.9 kDa, pojedynczy nieglikozylowany łańcuch polipeptydowy zawierający 144 aminokwasów.
Aktywność biologiczna W pełni aktywny biologicznie w porównaniu ze standardem. ED50 mierzone w testach przeciwwirusowych przy użyciu ludzkich komórek HeLa zakażonych wirusem zapalenia mózgu i mięśnia sercowego (EMC) wynosi 0.15-0.80 ng/ml.
Wygląd Sterylny filtrowany biały liofilizowany (liofilizowany) proszek.
Sformułowanie Liofilizowany z przefiltrowanego przez filtr 0.2 µm stężonego roztworu w PBS, pH 7.4.
Endotoksyna Mniej niż 1 EU/ug rHuIFN-gamma, jak określono metodą LAL.
Rekonstytucja Zalecamy krótkie odwirowanie fiolki przed otwarciem w celu sprowadzenia zawartości na dno. Rozpuścić w sterylnej wodzie destylowanej lub wodnym buforze zawierającym 0.1% BSA do stężenia 0.1-1.0 mg/ml. Roztwory podstawowe należy podzielić na porcje robocze i przechowywać w temperaturze ≤ -20 °C. Dalsze rozcieńczenia należy wykonać w odpowiednich zbuforowanych roztworach.
Stabilność i przechowywanie Użyj ręcznej zamrażarki do rozmrażania i unikaj powtarzających się cykli zamrażania-rozmrażania.- 12 miesięcy od daty otrzymania, od -20 do -70 °C, jak dostarczono.- 1 miesiąc, 2 do 8 °C w sterylnych warunkach po rekonstytucji.- 3 miesiące, -20 do -70 °C w sterylnych warunkach po rekonstytucji.
Referencje 1. Pennino D, Bhavsar PK, Effner R i in. 2012. J Allergy Clin Immunol, 2. Hibi M, Hachimura S, Ise W i in. 2003. Cytotechnologia, 43: 49-55.3. Wang H., Ruan Z., Wang Y. i in. 2008. Mol Immunol, 45: 1548-56.4. Kopiński P, Przybylski G, Jarzemska A i in. 2007. Pol Merkur Lekarski, 23: 15-21.
STRONA SDS SDS-PAGE rekombinowanego ludzkiego interferonu-gamma
Karta charakterystyki (SDS) Pobierz Kliknij, aby pobrać
Karta danych technicznych (TDS) Pobierz Kliknij, aby pobrać

Kup odczynnik

ChemWhat 1405254100ug/500ug (> 98 % przez SDS-PAGE i HPLC)
Brak dostawcy odczynników? Wyślij szybkie zapytanie do ChemWhat
Chcesz być wymieniony tutaj jako dostawca odczynników? (Usługa płatna) Kliknij tutaj, aby się skontaktować ChemWhat

Zatwierdzeni producenci

Chcesz być wymieniony jako zatwierdzony producent (wymaga zatwierdzenia)? Proszę pobrać i wypełnić ta forma i odeślij do [email chroniony]

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać inną pomoc

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać inne informacje lub usługi Kliknij tutaj, aby się skontaktować ChemWhat